Top 15 najskupljih konja na svijetu

Zapravo, konji koji troše milijune nisu toliko, nema ih više od desetak na svijetu.

Najskuplja pasmina konja je engleska (britanska) utrka, zajedno s njom ide arapski konj. Ovi konji su najbrži, najbrži i trošak njihovih ždrijela može doseći do milijun dolara. Najskuplji konj prodan je za 40 milijuna dolara.

U prosjeku, utrke ruskih konja mogu doseći cijenu od 8 do 15 tisuća dolara, britanske pasmine - oko 200-250 tisuća dolara, a konji koji sudjeluju u ostalim vrstama jahanja koštat će oko 5 tisuća dolara. o univerzalnim pasminama, onda cijena ne prelazi 3 tisuće dolara, a radni konji su čak i manje vrijedni.

Ali ovdje ćete vidjeti samo najskuplje konje po cijelom svijetu.

15. Kiselo vrhnje

Našu rejting otvorio je arapsko stablo elegantne i rijetke boje koju je sam grof Orlov kupio za 60 tisuća rubalja. čak iu osamnaestom stoljeću, odnosno 1774. U tim je vremenima bila sreća. Ime konja bio je Smetanka, zbog svoje neobično lijepe boje. Usput, iz ovog konja započeo je povijest uzgoja orlovskog trottera, koji je danas poznat ne samo u Rusiji.

14. Snaga

Najskuplji belgijski uzgajivač u povijesti bio je pastuh zvan Silach. Početkom dvadesetog stoljeća kupio ga je graditelj iz Australije za 47,5 tisuća dolara, a do danas nije prodan teški automobil više nego Silach.

13. Instebledshed Gold

Sljedeći skupi pastuha je konjsko dijete koje pripada Ramzanu Kadyrovu. Volgogradska farma je prodala šefa Češke Republike za 300 tisuća dolara. Danas - to je najskuplji konj u Rusiji, prema registraciji službene prodaje u Rusiji.

12. Budite žedni

Američki punoljetni konj ostati žedan iz Kentuckyja bio je prodan za pola milijuna dolara Toddu Pletcheru. U svojoj karijeri ostati 5 puta osvojio utrku, zaradivši time 2 milijuna dolara, nakon što je isplatio svoju vrijednost i donosi profit vlasnicima.

11. Gospodin Sinclair

Izvanredni njemački prvak Lord Sinclair, dvostruki dobitnik prvenstva mladih konja. Svaki od 20 potomaka bio je vrijedan 1,6 milijuna dolara.

10. Poetina

Ovo je 2003. godine pobjeda prvaka u Njemačkoj i bio je svjetski konj. Na prestižnoj aukciji u PSI, pastuh je prodan za 3,3 milijuna dolara, u to je vrijeme taj iznos bio rekord.

9. Sardar

Neusporediv i legendarni pastu Sardar u jednom trenutku procjenjuje se na 3,5 milijuna dolara. Bio je pobjednik mnogih utrka, gdje je postavio svjetske rekorde, od kojih je 8 dosad "nitko nije preskočio". Prva pobjeda koju je osvojio u dvije godine 1965. godine.

8. Čip brisača

Drugi rekorder je bio prodan za 4 milijuna dolara, a pastuh je koštao svoj novac, jer je bio apsolutni prvak za prevladavanje udaljenosti od jedne milje među kolutovima, a vrijeme mu je bilo 1 minute i 51 sekunde 1994. godine.

7. Mystic Park

Staljin Mystic Park u dobi od tri godine već je bio višestruki pobjednik različitih natjecanja. Godine 1982, konj je kupio Lana Lobell za 5 milijuna dolara.

6. Tajništvo

Pasmina Engleski pasmina utrka Tajništvo je prodano za 6,08 milijuna dolara Ovaj čistokrvni zgodan bio je višestruki dobitnik nagrada i prvak na utrkama.

5. Seattle plesačica

Seattle Dancer 1985. kupljen je za nevjerojatan novac konja - 13,1 milijuna dolara, što je povijesno bila najviša cijena za konja u to vrijeme. Takav je znatan trošak za ovaj pastuh bio zato što je u njegovoj rodovnici bio poznati predstavnik koji je osvojio trostruko međunarodno natjecanje konja.

4. Zelena majmuna

Iz istog razloga kao i prethodni pastuh, u 2006. godini zelena majmuna konj je prodana - za 16 milijuna dolara. U vrijeme prodaje nije sudjelovao u utrkama, ali je u njegovoj obitelji bilo više pobjednika različitih prvenstva.

3. Annihilator

Probavni pastuh, konjska bušilica s izvrsnim brzinama i svijetle boje neobičnim nadimkom Annihilator prodan je za 19 milijuna dolara 1989. godine.

2. Sharif plesačica

Najskuplji konj, koji nije opravdavao nade novih vlasnika, bio je engleski utrki pastuh Sharif Dancer, čija je vrijednost u trenutku prodaje bila 40 milijuna dolara. Kupio ga je, tako da kažem, u gomili čitava skupina ljudi, podijeli taj iznos u dionice. Cijena tog pastuha porasla je na 40 milijuna nakon dvije velike pobjede 1983. godine na prvenstvu Irske Derby Stakes i King Edward VII Stakes. Međutim, nakon prodaje, sted nije nikad ponovno osvojio utrke. Možda nije trebao promijeniti vlasnike?

1. Frenkel

Najskuplji konj u cijelom svijetu i povijesti bio je pastuh engleske utrke pasmine po imenu Frenkel. Procjenjuje se nevjerojatnom iznosu od 200 milijuna dolara. Ova je cijena s pravom zaslužena jer konj nema poraza u svojoj karijeri. Osvojio je 14 puta na najprestižnijim utrkama. Ali, možda, ovaj legendarni i neuništivi konj nikad neće biti prodan, jer njezin vlasnik Khalil Abdul neće staviti svoj odjel na aukciju. U utrkama, on će također više ne sudjelovati i, najvjerojatnije, postat će elitni producent.